Podpoříme aktivitu Čistá řeka Sázava

Naše příroda je pro nás velice důležitá. Proto jsme se v BLACHOTRAPEZ rozhodli, že v rámci projektu „chcemepomahat“ podpoříme aktivitu Čistá řeka Sázava. Rozhodli  jsme se vyčistit břehy řeky Sázavy v okolí Havlíčkova Brodu. Snad i díky této aktivitě jsou břehy Sázavy v okolí Havlíčkova Brodu čistější.

Dne 17.září 2021 skupina zaměstnanců BLACHOTRAPEZ jako dobrovolníci vyrazili do terénu. Na více jak dvou kilometrovém úseku řeky Sázavy jsme vybírali odpad, který se za sezónu nahromadil na březích řeky. Naší snahou bylo vyčistit část našeho města a zpříjemnit tak život všem jeho obyvatelům.

Počasí nebylo úplně ideální, bylo pod mrakem a foukal studený vítr. Ale ani to nám neubralo chuť a odhodlání se pustit do této skvělé aktivity.

Najít kuriozity? Žáden problém

Ze začátku bylo odpadků méně a většinou šlo o plechovky od piva a PET láhve – klasika. Potom se nám podařilo najít i kurióznější věci, které tam ležely určitě už delší dobu.

Popelnice bez dna, polštář, ale i torzo sedadla z auta. Celkem jsme nasbírali asi 6 pytlů odpadu. Není to sice pěkná vizitka pro naše okolí, z druhé strany jsme rádi. Máme také odpověď na otázku na první otázku, teď jsou břehy řeky Sázavy v okolí Havlíčkova Brodu čistější.

Děkujeme všem dobrovolníkům z řad našich zaměstnanců, kteří pomohli dobré věci.

Také děkujeme za pomoc a poskytnutí vybavení projektu Čistá řeka Sázava a Královská stezka o.p.s.

© Copyright - chcemepomahat.cz