… s Davidem Kozlíkem manažerem A-týmu Bruslařského klubu Havlíčkův Brod

Představíte nám Váš klub? (vznik, historii…)

Hokej má v Havlíčkově Brodě velkou tradici už od nepaměti. Začátkem 20. století byl ve městě hodně populární bandy hokej, od kterého se postupně přešlo k lednímu hokeji, tehdy přezdívanému „kanada“. Významným historickým milníkem je rok 1928, kdy byl založen hokejový oddíl BK Havlíčkův Brod. Město tehdy nedisponovalo umělou ledovou plochou, hrálo se tak na zamrzlém rybníku Hastrman. Velký sen Broďáků se splnil 20. října 1957, kdy byl slavnostně otevřen, tehdy ještě nezastřešený, zimní stadion. Střecha na něj byla usazena v letech 1979 a 1980. Největší úspěch havlíčkobrodského hokeje přišel v roce 1961, kdy se dorostenci stali přeborníky tehdejší ČSSR. Z Havlíčkova Brodu vzešla spousta vynikajících hokejistů, kteří zářili nejen na tuzemské, ale i mezinárodní scéně. Jmenovat musíme Václava Chytráčka, bratry Jaroslava a Jiřího Holíkovi, Jana Suchého, Jaroslava Benáka, Josefa Augustu nebo Milana Chalupu, který byl jedním z prvních Čechů v zámořské NHL. V novodobých dějinách se postaral o obrovský úspěch útočník Josef Vašíček, který v dresu Caroliny Hurricanes vybojoval Stanley Cup. Jeho představení na Havlíčkově náměstí bylo velkou událostí.

BKHB má teda pěknou historii. Jak je to s výchovou nových talentů?

V našem klubu dál pravidelně vyrůstají výborní hokejisté, z poslední doby můžeme zmínit brankáře Vítka Vaněčka, který válí v NHL za Washington Capitals, či útočníka Michala Teplého, kterého draftovalo Chicago Blackhawks a je rovněž velmi blízko startu v nejlepší soutěži světa.

Když se řekne hokej, spoustu žen si představí jen zpocené muže s hokejkami. Jak je to u Vás? Věnují se tomuto sportu i ženy?

Nejúspěšnější hokejistkou z Havlíčkova Brodu je gólmanka Karolína Juřicová. Pravidelně nastupovala v chlapeckých soutěžích za mladší dorost Bruslařů a výraznou stopu zanechala i na mezinárodní scéně v barvách českých mládežnických reprezentací. V sezoně 2015/2016 se s českou reprezentací žen do šestnácti let představila i na zimních olympijských hrách mládeže (YOG) v norském Lillehammeru, kde pomohla k zisku stříbrných medailí

Když už jsme u žen, v posledních letech se potkáváme na hokeji i s cherleeders, jak je to u Vás?

Ikdyž by to bylo asi hezké v Havlíčkově Brodě nic takového zatím nemáme, ikdyž je to určitě k zamyšlení do budoucna. (smích)

Od nového roku máte nového sponzora společnost BLACHOTRAPEZ spol. s r. o., který má v plánu podpořit nejen hokej, ale celý klub, především rozvoj mládeže. Jak vnímáte tuto posilu?

Určitě si nového partnera firmu Blachotrapez vážíme, při navázáni spolupráce jsme spoléhali na to, že mají v Havlíčkově Brodě sídlo pro celou ČR a po první schůze nám bylo jasné, že tato firma má zájem o to se angažovat v podpoře sportu (konkrétně hokeje) v našem městě.

Covid přibrzdil celý svět i nás v Česku. Jak jste se přizpůsobili omezením, jak klub v tomto čase fungoval?

Bohužel tím, že z vládních nařízení jsme měli uzavřeny stadion fungovali jsme pouze přes on-line tréninky, a když byly venku zamrzlé rybníky chodilo se hrát hokej tam. Vše ale v rámci dodržování pravidel sportování ve venkovních prostorech. Teď už je to mnohem lepší.

Plánujete s novým partnerem i nějaké akce, jak pro mládež nebo pro veřejnost?

V plánu jsou turnaje pro mládež, bohužel zatím nejsme schopni přesněji říct v jakem termínu, ale až nám to situace dovolí budeme připraveni. Možná v září a pak o vánocích.

Společnost BLACHOTRAPEZ se angažuje v pomoci s rozvojem mládeže, ale také podporuje čistotu lesů a vod. Podporuje projekt Čistá řeka Sázava i osobní účastí na čištění. Přidali byste se k tomuto projektu i vy, když řeka Sázava protéká i Havlíčkovým Brodem?

Myslím, že je to určitě velmi dobrý projekt a budu rád, když se mám podaří domluvit i pomoct v této aktivitě od našeho klubu.

Děkujeme krásně za rozhovor a přejeme hodně nejen sportovního štěstí, ale také úspěchů s výchovou nové generace hokejových talentů.

© Copyright - chcemepomahat.cz